Casoni

Casoni

Casoni

Pod pojmem Casoni jsou označovány domky či chatrče prvních obyvatel laguny. Nacházejí se nejen v okolí Bibione, ale i dále na pobřeží směrem ke Caorle a Benátkám. V domcích žili většinou rybáři a jsou umístěny těsně u pobřeží. Dnes jsou vesměs v soukromém vlastnictví a jejich majitelé zde tráví dovolenou.

Domky jsou velmi jednoduché ze dřeva, hlíny a zastřešené rákosem. Uvnitř najdete hliněnou podlahu a krb, jehož kouř stoupa ke střeše bez komína.

Více o Casoni se můžete dočíst na italském webu. Lze si objednat i prohlídku některé této oblasti s průvodcem – k dispozici jsou průvodci hovořící anglicky, německy a italsky.

Napište nám svůj postřeh

Kam dál

 
 

Reklama

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.