Doprava autem do Bibione

Doprava autem do Bibione

mýtne na dálnicích

Cesta trvá cca osm hodin, ale počítejte minimálně s jednou hodinovou přestávkou na nějakém odpočívadle.

Pokud bydlíte poblíž německých hranic, má cenu zvažovat cestu po německých dálnicích kolem Mnichova. Výhodou je, že jedete neustále po dálnici, zatímco při cestě přes České Budějovice budete projíždět po okreskách. Německo má navíc nezpoplatněné dálnice (pro osobní auta), takže ani vyšších nákladů se nemusíte bát. Jedinou nevýhodou je trochu delší trasa, ale celkově se bavíme o půl hodině navíc, což na celkové délce osm hodin jízdy, je zanedbatelný rozdíl.

Níže uvádím obě možné trasy z Prahy přes Budějovice a přes Mnichov.

Pro cestu Rakouskem si pořiďte ještě v Čechách na některé pumpě dálniční známku – ideálně desetidenní, pokud se stihnete do deseti dnů i vrátit. Některé úseky dálnic jsou v Rakousku ještě dále (navíc) zpoplatněny, takže si připravte i Eura na mýtné, které se vybírá na místě. Konkrétně na trase Salzburg > Villach je jeden takový úsek a bude vás stát cca 10Eur v hotovosti.

V Itálii se pak platí mýtné podle ujetých kilometrů. Na začátku dostanete lístek a na konci trasy vás zkasírují. I zde stojí trasa od rakouských hranic až do Bibione cca 10Eur. Benzín v Rakousku bývá levnější, doporučuji natankovat tam, a pokud nebudete v Itálii moc jezdit, tak Vám plná nádrž vystačí i na cestu zpět do Rakouska.

My máme rodinné sedmimístné auto na leasing, takže co se týče prostoru je to pohoda. Vymyslet se musí vždy jen trasa a zábava pro děti.

Skrz Alpy pojedete mnoha tunely na rakouské i italské straně hor. Tunely se při kolonách uzavírají, takže je možné, že si postojíte v horách. Nedoporučuji proto jezdit v dobách dopravních špiček (pátek odpoledne, sobota odpoledne, neděle). Počítání tunelů, nebo hledání toho nejdelšího je vděčná činnost – aneb jak zabavit děti.

Další možností jak zabavit děti je určitě přenosné DVD přehrávače. Koupíte je za cca 2tis Kč a využijete na všechny delší cesty s dětmi.

Určitě vezměte sebou i karty a to nejen do auta, ale obecně na dovolené se hodí. Naše děti si docela oblíbily UNO.

Trasa skrz České Budějovice: 7hod 45min


Zvětšit mapu

Trasa skrz Německo: 8hod 15min


Zvětšit mapu

 
 

Reklama

O nás

Jsme rodina se dvěma dětmi a rádi jezdíme po výletech. Občas nějaký pořádně popíšeme a uděláme k němu www stránku. Většinu věcí co tady najdete, jsme sami viděli a zažili. Ostatní jsme si našli a nastudovali z internetu v rámci přípravy na cestu. Doufáme, že vám uvedené informace pomohou.

Určitě ale nevíme vše, takže pokud máte pocit, že je vhodné říci něco dalšího, neváhejte se o své osobní zkušenosti podělit v diskusi pod jakýmkoli článkem.

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, když jej doporučíte dalším známým a kamarádům.

Informace zde jsou nekomerčí s cílem poradit jak si co zařídit nejlevněji nebo sami. Pokud se přesto rozhodnete využít nějakou komerční službu (hotel, cestovní kancelář,...), pak nás můžete podpořit, tím že jejich stránky navštívíte kliknutím na některý odkaz či banner v textu.